QO

Bio:

Petr Vicher aka Qo je  drum and bassový dj a producent České drum and bassové scény. Porpvé se setkal se zvuky drum and bassu někdy v letech 2001/2002, což podle něj byla zlatá éra dnb. Byla to doba techstepového dua Konflict, ketré se stalo (a pořád je) jednou z jeho největších inspirací.

Roky pracoval na svém zvuku, budoval si jméno releasy na labelech jako Close 2 Death, Trust In Music a Disturbed, až konečně v roce 2011 mohl vydat svojí první sólovou 12″ desku na jedním z nejzásadnějších drum and bassových labelů – na nizozemském Citrus Recordings. Od této doby je jeho zvuk definovatelný jako mix techstepu a neurofunku – úderný, techy drum and bass s opravdu hutnou basou. Další úspěch znamenal singl s tracky „Distress Signal“ (s vokály od anglického Hostile MC) a „Total Control“ na značce Disturbed. Poté přišlo „armored Core“ na britském labelu Close 2 Death, které si získalo djskou podporu velkých jmen ve hře jako např. Optical, Ed Rush, BSE, Chris Renegade, Smooth, Optiv, Phace, Chris.Su a dalších.

Po nějájé době vydal EPčko „Atari X“ na slavném Eatbrainu. Skládalo se ze čtyř tracků, kolaborace s MC Rymte Tyme, Computerartistem a jeden remix od Mindscapea. Později ten samý rok přibyly další dva tracky na tomto labelu. Od té doby se zaměřil na svůj zvuk a začal tvrdě pracovat na hudbě pro svůj vlastní label – Hoofbeats Music, který vede spolu s Computerartistem a Joshuou. První singl „Get Down / Funktion“ vyšel na konci roku 2016 a získal si obdobně jako věci  předtím dj uspprot od největších jmen na scéně.  Rozhodně tím ale nekončí, naopak – Hoofbeats Music právě začalo..

Určitě se je na co těšit!  • PANELY

QO & COMPUTERARTIST MASTERCLASS