Pavel Kalina

kalina

Pavel Kalina

Hudební skladatel a producent, ředitel školy Musartedo

Bio:

Pavel Kalina je český skladatel scénické a filmové hudby, producent a ředitel školy Musartedo. Vystudoval skladbu na Pražské konzervatoři. V roce 1988 se zúčastnil Mezinárodního semináře současné hudby v Polsku pod vedením skladatelů Luca Ferrariho, Luigi Nona, Henryka Góreckého a dalších. V roce 1989 absolvoval studium soudobé hudby v Paříži a v Lisabonu díky podpoře francouzské nadace ”Fondation pour une Entraide Intellectuelle Européene”.

 

V roce 1993 Pavel Kalina založil a jako šéfredaktor vedl časopis Harmonie, který se obsahově věnuje klasické hudbě a jazzu. Ve stejném roce založil i Cenu Zlatá Harmonie, která byla každoročně udělována nejlepší nahrávce klasické a jazzové hudby. Divadelní hra Očištění, ke které napsal v roce 2010 hudbu, získala prestižní cenu Alfreda Radoka jako nejlepší divadelní představení téhož roku. V roce 2008 napsal hudbu k představení Robin Hood pro Otáčivé hlediště v Českém Krumlově. Představení se stalo jedním z nejúspěšnějších a dodnes je na repertoáru divadla.

 

V roce 2015 Pavel Kalina založil první soukromou školu v České republice s názvem Musartedo, která se zabývá vzděláváním v oblasti hudební elektronické tvorby a DJingu. Škola se věnuje českému hudebně vzdělávacímu prostředí, spolupracuje však se společnostmi a institucemi na mezinárodní úrovni. Je první českou školou, která umožňuje svým studentům nákup EDU licencí, a je i první českou školou, která umožňuje studentům tzv. hands-on výuku, což znamená, že každý student pracuje v průběhu výuky na vlastní pracovní stanici s plně vybaveným produkčním zařízením. Škola má v současné chvíli asi 50 žáků a jejich počet stále narůstá. Sídlo školy Musartedo je v Praze 5 na Zbraslavi.15:00

HUDBA – Z VÁŠNĚ PROFESÍ